Владислав Герасименко помітив стос купюр, який лежав біля банкомата, та передав гроші до поліції.
Там оголосили про розшук їхнього власника – виявилося, що це жителька Чернігова, а гроші призначалися на операцію її п’ятирічному онукові.
Чернігівка Наталія Білоконська згубила у неділю, 30 липня, гроші. Поки знімала кошти в банкоматі, не помітила, як із гаманця випали 16 тисяч гривень, відкладених на операцію 5-річному онукові.
“Сказала сидіти, дала телефон — він сидів, а я знімала гроші. І він мене відволік, бо проїжджа частина. Гаманець перекинувся — я почула, що випали копійки, але я не звернула увагу, бо знов онук відволік мене”, — розповідає Наталія Білоконська.
Наталія Білоконська. ФОТО: Суспільне Чернігів
Як пізніше з’ясувалося, гроші пролежали на тротуарі майже пів години.
“Скільки людей тут ходить, і базар, і вокзал. Я думала, що хтось їх знайде, але не думала, що є люди відповідальні, які можуть повернути”.
Місце, де чернігівка загубила гроші. ФОТО: Суспільне Чернігів
Знайшов гроші 18-річний студент Владислав Герасименко.
“Ми йшли з дівчиною прогулятися. Я йду, дивлюся — під банкоматом купюри лежать. Бачу, люди ходять, а так нікого нема, перерахував, сума значна, думаю, як так – і дивлюся навколо, ніхто не шукає, ми ще пів години почекали, і потім вирішили подзвонити в поліцію”.
Владислав Герасименко. ФОТО: Суспільне Чернігів
В поліції оголосили про розшук власника грошей через сайт та соцмережі, і за три дні власниця знайшлася. Зверталися й інші люди, каже начальник Чернігівського районного управління поліції Олександр Шульга.
“Люди, які теж втратили кошти й сподівалися, що їх кошти були знайдені. Але чи сума не відповідала, чи місце, чи обставини втрати грошей не відповідали тим заявленим критеріям, які нам повідомила особа, яка знайшла”, — говорить начальник Чернігівського районного управління поліції Олександр Шульга.
Начальник Чернігівського районного управління поліції Олександр Шульга. ФОТО: Суспільне Чернігів
“Перепозичила гроші, заплатила за операцію. Я нікому не хотіла розповідати, але зізналася дочці. Учора вона мені прислала в телеграмі, що є такі молоді люди. Я дякую дуже батькам Владислава, дуже відповідальну людину виростили”.
Владислав – з села Бакланова Муравійка, навчається в Києві, в державному університеті ім. М. Драгоманова, на спортивного тренера. На літо влаштувався на роботу в Чернігові. Каже, думки залишити знахідку собі не виникало, переживав, чи знайдеться власник грошей.
“А потім дзвонять — і як камінь спав”, — каже Владислав.
На пам’яті Олександра Шульги, за 20 років роботи, це другий випадок повернення загублених грошей власнику. Здебільшого такі цінні знахідки люди залишають собі. Тому Владиславу виписали подяку. І запросили на роботу в поліцію.
“Ми будемо раді бачити таких людей в лавах Національної поліції, оскільки такий вчинок людини свідчить про саму людину, його виховання, а також ставлення до громадян”.