У Великий вівторок, 30 квітня, віруючі згадують, як Ісус прийшов до єрусалимського храму з Віфанії
На Страсній Седмиці, яка у 2024 році розпочалася у православних віруючих 29 квітня, згадуються останні дні земного життя Христа. Це особливий час для всіх віруючих перед світлим святом Великодня.znaj.ua
Великий вівторок і притчі Христа мають головну думку — треба завжди бути готовим до зустрічі з Господом, бути милосердним, вдячним і благочестивим. Треба встигнути покаятися за життя, правильно скористатися дарами від Господа, тобто тими самими “талантами”.
Цього дня заведено прати, прибирати, гладити, а також зашивати одяг. Обов’язково необхідно викинути все непотрібне та закінчити процес прибирання та ремонту.
Головні заборони та прикмети на свято
Якщо у цей день першим, кого ви зустрінете, буде чоловік, то рік буде щасливим. Зіткнувшись з жінкою, чекайте на неприємності. Діти до поповнення в сім’ї.
Щоб весь рік прожити в багатстві, у Великий вівторок зранку господині готували пісну випічку та годували безпритульних.
Під час Великого посту відвідувати храм рекомендується щодня. Якщо в будинку присутня тяжкохвора людина, у Великий вівторок необхідно вирушити до церкви і набрати біля неї землі у невеликий мішечок. Потім мішечок із землею потрібно покласти під подушку хворого і не витягувати його до Великодня. У неділю мішечок беруть і закопують його біля церкви, де було взято землю. Народна мудрість свідчить, що завдяки цьому людина незабаром зможе одужати і назавжди забуде про ненависну недугу.
Під час Страсного тижня заборонено лаяти інших людей і згадувати про ворогів, інакше весь рік проживете в злості та матимете нових ворогів.