він блукав по світу та проповідував віру в Господа. В цей день його зустріли оплесками, а шлях перед ним прикрасили гілками з пальми та одежею.
Пальмове гілля обрали свідомо, бо вірили, що воно священне та наділяє землю магічними силами, тому стає родючою.
У більшості місцевостей пальми не ростуть, тому їх замінили іншими деревами – вербою, оливкою, розмарином.
Традиційні заходи цього свята:
Символом цього свята – це гілочка верби, яку напередодні приносять додому. Наступного ранку цю гілочку необхідно віднести до храму та освятити. Після цієї процедури гілка набирає чарівної сили – захисник оселі від злого духу, пожежі. Бруньки цієї гілки теж допомагають, їх згодовують свійським тваринам, які після цього не хворіють.
Цього дня господині не повинні ні шити, ні прати. Гучні гуляння також заборонені, бо ще триває Великодній піст. Дуже сприятливий день для пересаджування квітів.
За давніми звичаями саме цієї неділі необхідно зібратися всій родині за одним столом, на якому стояла пісні смаколики, риба та трохи вина. Їжа не повинна бути гарячою.
Також у Вербну неділю заведено трішки побити хвору людину освяченою гілочкою, говорячи слова: «Не я б’ю, верба б’є».
Ні в якому разі ці гілочки не викидайте – таким чином ви прикликайте до себе та родини лихо та недуги. Покладіть їх вдома біля священних ликів, або доставте їх до річки та випустіть за течією. У давні часи ці гілки клали до рук померлого, бо вірили, що він також воскресне та зустріне Господа.
Також люди вірували, що ці гілки забирають весь негатив родини на протязі року, тому наступного року їх необхідно змінити. Деякі відносять ці гілки на могилки родичів, котрі померли.
Прикмети цього дня:
Чекай холодного літа, якщо в цей день дме вітер.
Чекай гарний врожай, якщо на вербі розпустилося безліч котиків.
Врожай зерна чекай, якщо на дворі мороз.
Тепло та сухо на Вербну неділю — гарний врожай фруктів та овочів.
Джерело:globalpres.co