Неті Моффіт, мати маленької дитини, яка живе з ним в Австралії, якось вирішила погодувати сина апельсином. Фрукт цей смачний і корисний, так що рішення здавалося їй цілком логічним. Мама порізала смакоту часточками щойно заточеним ножем і погодувала сина. Частина часточок так і залишилися лежати на столі.
Вранці жінка побачила апельсин і їй стало погано. Вся справа в тому, що частково фрукт набув дивного фіолетового кольору, ніби над ним потекла ручка.
Однак ніякого чорнила там, зрозуміло, не було і бути не могло. Злякавшись за здоров’я дитини, мама взяла апельсин і віднесла в спеціалізовану лабораторію, де попросила лікарів якомога швидше провести аналіз, щоб зрозуміти, що ж сталося з цим фруктом.
В якості додаткового матеріалу мама віддала на аналізи і ніж, яким різала фрукт. І це було вирішальним!
Як з’ясувалося, нічого страшного не сталося! Справа в тому, що ніж, яким різали апельсин, був свіжозаточеним, дуже гострим. На ньому залишилися маленькі, мікроскопічні шматочки заліза, які утворили з антиоксидантами апельсина химерну хімічну реакцію, забарвивши його в фіолетовий колір.
Ніякої шкоди або загрози життю і здоров’ю це не несе, а фрукт був і залишається цілком їстівним – навіть з «Не апельсиновим» кольором. Буває ж таке!