Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков розраховує, що на законодавчому рівні будуть створені більш жорсткі регулятори, що передбачають відповідальність за кнопкодавство.
Про це він сказав в ефірі одного з телеканалів.
Він назвав кнопкодавство “проблемою, яку треба вирішувати”.
“Однак це проблема, яку треба вирішувати. Я сподіваюся надалі ми зможемо змінити законодавство, яке б більш жорстко карало таких народних депутатів”, – сказав Разумков.
Разумков підкреслив, що в Парламенті дев’ятого скликання кнопкодавство стало винятком, а не повсякденною практикою.
Варто зазначити, що в ексклюзивному інтерв’ю “Сьогодні”голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підбив підсумки діяльності парламенту поточного року, і розповів про законопроєкти, які готуються до розгляду 2020 року.
Україна входить в Новий рік з бюджетом, новим Виборчим кодексом, знятою депутатською недоторканністю, оновленим ЦВК і НАПКА.
Перші чотири місяці ВР працювала в так званому “турборежимі”. За 4 місяці роботи представлені 1490 законодавчих ініціатив. Ухвалено 361 законопроєктів і постанов.
“Нині ухвалено 141 законопроєкт. Ці документи стали законами. Незабаром буде оприлюднено Виборчий кодекс. Досить велика кількість законопроєктів є корисними і правильними. Верховна Рада IХ скликання зламала традицію – ухвалювати бюджет “під ялинку”. Ми ухвалили досить швидко бюджет. Суспільство було замовником реформаторських законопроєктів, які мають змінити життя людей на краще. Я думаю, ми виконали і перевиконали цей план”, – заявив голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.
Дмитро Разумков прокоментував соціологічне дослідження, згідно з яким 47% опитаних висловили незадоволеність роботою Верховної Ради.
“На жаль, коли соціологи проводять опитування, вони не запитують “Чому?”. Я думаю, що тут питання не в “турборежимі”, а більше в тих подіях, які ми бачили навколо парламенту, а іноді, на жаль, і в самому парламенті. І у Верховній Раді IХ скликання були “кнопкодави”. Це теж ганебне явище, яке існує не перше скликання. Але, порівняно з минулими скликаннями, це більше виняток, ніж практика. Однак це проблема, яку треба вирішувати.
Я сподіваюся, що надалі ми зможемо змінити законодавство, яке б жорстокіше карало таких народних депутатів. Були й інші події, які, м’яко кажучи, не додавали іміджу Верховній Раді України. І змінити ситуацію можна тільки якісною роботою. Я сподіваюся, що не тільки я, не тільки представники більшості, а й представники опозиції також приєднаються до цього процесу”, – сказав Дмитро Разумков.
До того ж, голова Верховної Ради прокоментував результати соціологічного опитування, згідно з якими найбільший баланс довіри населення мають президент Володимир Зеленський (різниця між тими, хто довіряє і не довіряє, становить + 31%), і, Дмитро Разумков, (різниця між тими, хто довіряє і не довіряє, становить + 10%).
“Я думаю, що насамперед, треба подякувати людям за таку оцінку. Це не тільки оцінка мені, це оцінка багатьом народним депутатам, які сьогодні працюють на користь держави, просто всі лаври іноді отримує керівництво. Однак, я сподіваюся, що й надалі ми будемо працювати так, щоб люди вірили. Ми дійсно намагаємося змінити ситуацію в цій країні, ми докладаємо максимум зусиль для того, щоб життя людей стала кращим”, – сказав голова Верховної Ради України Дмитро Разумков.