Желатин — білковий продукт тваринного походження, який являє собою суміш лінійних поліпептидів з різною молекулярною масою. Найчастіше, його використовують для приготування різноманітних страв. Взяти той самий холодець.
Калорій у желатині багато: 355 ккал на 100 г. Більшу частину продукту звичайно становлять білки: в 1 столовій ложці 6 г білка. Крім того, желатин багатий на кальцій, фосфор, сірку, магній, натрій, мідь та амінокислоти, які вкрай необхідні нашому організму.
Користь желатину для здоров’я
Покращує метаболізм і сприяє зниженню ваги
Желатин — це чудовий стимулятор метаболізму. А ще, споживання цього продукту збільшує вироблення гормону росту в організмі. Не дивлячись на те, що це калорійний продукт, багато з’їсти його не вдасться, оскільки в ньому міститься велика кількість білків та клітковини. Вони швидко насичують організм і ви не відчуваєте голоду ще протягом довгого часу.
Дієтологи взагалі радять замінити всі солодощі звичайним желе і експериментувати з рецептами.
Сприяє швидкому загоєнню ран
Відомо, що для швидкого загоєння ран, організму необхідний білок. А в желатині його багато. Крім того, в ньому міститься ще й гліцин — амінокислота, яка допомагає знімати різні запалення.
Разом із желатином, у ваш організм потрапляє велика кількість білка та гліцину, які прискорюють процес загоєння ран.
Зміцнює кістки та суглоби
Вживання желатину допомагає регенерації хрящів. Білок, який міститься в желатині, а також селен, фосфор і мідь, допомагають кісткам залишатися сильними і збільшують мінеральну щільність кісткової тканини в усьому організмі.
А ще желатин допомагає запобігти розвитку остеопорозу.
Покращує травлення
Желатин натуральним чином зв’язує воду. Саме завдяки цьому, організму легше засвоювати клітковину, яка міститься в желатині. Також, желатин допомагає справитися з закрепами і стимулює виділення травного соку.
Окрім того, желатин корисний для людей з захворюваннями шлунково-кишкового тракту, тому що відновлює слизову оболонку шлунку.
Очищає печінку
Як ми вже говорили, желатин містить в собі велику кількість гліцину. Він допомагає не лише знімати запалення, а й стимулює видалення токсинів. Лікарі стверджують, що недостатня кількість цієї амінокислоти в організмі не може гарантувати нормальної детоксикації.
Підвищує імунітет
Пролін – це ще одна амінокислота, яка міститься в желатині. Вважають, що ця хімічна сполука позитивно впливає на роботу імунної системи. Саме тому, споживання желатину допомагає вам успішніше боротися з інфекціями та вірусами.
Покращує сон
Крім всього іншого, гліцин допомагає людському організму швидше заснути. Дослідження показують, що люди, які часто вживають страви з желатином не мають проблем зі сном, а ще вони помітили покращення когнітивних функцій.
Нормалізує гормональний баланс
Також, гліцин, який входить до складу желатину стимулює вироблення інсуліну та глутатіону. До речі, глутатіон має властивість регулювати рівень естрогену у жінок. Саме це допомагає запобігти розвитку раку у жінок.
Здоровіші нігті, волосся, шкіра та зуби
У желатині міститься велика кількість кератину, який робить наші нігті, шкіру та волосся набагато здоровішими та привабливішими. Саме тому, якщо ви не хочете викидати гроші на дорогі косметичні засоби, додайте в раціон більше желейних страв.
Як приймати желатин?
Принести користь організму можуть не лише желейні страви, а й сам желатин у чистому вигляді. Раз на день вам необхідно приймати 1-2 столових ложки желатину. Запивати його краще теплою водою з вітаміном С, тому що він покращує його засвоєння. Курс лікування — 4 тижні.
А наступний засіб допоможе вам схуднути. Варто пам’ятати, що в такому випадку останній прийом їжі на день має бути за 3 години до сну. Вам необхідно змішати 1 столову ложку желатину, 1/3 склянки холодної води та 3/4 склянки теплого чаю з ромашки. Пити цей напій необхідно перед сном.
Також, існує велика кількість різноманітних масок з желатином. Їх можна використовувати як на обличчя, так і для волосся.
Джерело:poshepky.com