У західних ЗМІ з’явилась інформація, що ЗСУ відмовились від американської тактики ведення бою. Насправді наші захисники її не використовували, адже для цього потрібна шалена перевага в авіації, артилерії, ракетах.
Таку думку одному з українських ЗМІ озвучив військовий аналітик, майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни Олексій Гетьман. За його словами, українські бійці використовують найсучаснішу тактику ведення бою.
Гетьман зазначив, що за американською тактикою спочатку артилерія та ракети руйнують все, що є у ворога. Авіація не дозволяє противнику опиратися. Продовжуються потужні атаки і руйнація усього, що у нього є.
Це повітряна перевага і шалена артилерійська ракетна атака. Де був ворог, там вже залишається рілля. У противника паніка, він позбавлений засобів зв’язку. Авіація та ракети зробили свою справу. Потім йде піхота, яка вже не зустрічає великого опору, бо там нема кому робити цей спротив,
– пояснив він.
Щоб використовувати американську тактику, ЗСУ потрібні бомбардувальники B-52, B-1, B-2, “бородавочники” А-10, більше артилерії та ракет.
Майор запасу ЗСУ підкреслив, що українські захисники ніколи не застосовували американську тактику. Натомість тактика наших військових – найсучасніша.
Наша тактика більш сучасна, ніж американська. Наші партнери починають вивчати, як ми можемо меншою кількістю сил та засобів наступати та просуватися, також ми маємо менші втрати при наступі. Це найбільш сучасна тактика ведення бою,
– додав Гетьман.
Зазначимо, що перші кілька тижнів довгоочікуваного українського наступу нібито були не дуже сприятливими для українських вояків. Про це пише New York Times.
Американське видання нагадує, що перед контрнаступом українські підрозділи, що мали бути в авангарді удару, пройшли підготовку і отримали зброю від США та інших західних союзників.
Але вони зав’язли у щільно замінованих росіянами полях, перебуваючи під постійними масованими обстрілами з артилерії та гелікоптерів. За цих умов підрозділи розгубилися. Один із них зволікав із нічною атакою аж до ранку, втративши через це перевагу у бою, пише видання. Інший просувався так погано, що командування просто відкликало його з поля бою.
Тепер треновані на Заході підрозділи намагаються змінити ситуацію, кажуть американські офіційні джерела та незалежні аналітики. Українське командування змінило тактику і зосередилося на тому, щоб вимотати росіян артилерією та ракетними ударами, замість того, щоб занурюватися у заміновані поля під шквальним вогнем.
На півдні України відбувається накопичення сил, а друга хвиля підготовлених за допомогою союзників ударних підрозділів починає промацувати російську оборону невеликими ударами.
Але перші підсумки є неоднозначними. Українські війська звільнили кілька сіл, але вони далекі від попередніх масштабних успіхів, коли восени минулого року визволили стратегічно важливі Херсон та Харківську область. Від складної західної тактики небагато користі, коли російська артилерія накриває українські позиції черговим валом вогню.
Рішення українського командування змінити тактику є чітким сигналом: сподівання НАТО на те, що наступ буде успішним, якщо навчити українські підрозділи нової тактики і забезпечити їх новою зброєю, не здійснилися. Принаймні поки що.
“Контрнаступ як такий не провалився, він розтягнеться до осені”, – цитує NYT Майкла Кофмана, старшого наукового співробітника Фонду Карнегі, який нещодавно побував на передовій.
Але, на думку аналітика, проблема полягає ось у чому: після кількох місяців підготовки українські підрозділи мали б навчитися воювати так, як воювали б американські. Натомість краще було б допомогти їм воювати так, як вони звикли і знають краще.
Однак, Україна зрештою діє так, як вважає за потрібно, адже значно краще знає ворога, з яким веде бойові дії ще з 2014 року і це зрештою приносить свої результати.