Джерела Вільного повідомляють, що глава Служби безпеки України Іван Баканов знаходиться в США, на зустрічі з ФБР. Одна з головних тем зустрічі – кримінальне переслідування і можлива екстрадиція Ігоря Коломойського, про цю інформацію у своєму телеграм каналі перепостив екс-нардеп Ігор Мосійчук.
Як зазначає телеграм-канал, така зустріч пов’язана з нещодавно прийнятими “антиколомойськими” законами і неофіційно оголошеною війною між Коломойським та Зеленським повідомляє Корупція Інфо
Ігор Коломойський може розраховувати лише на 36-37 депутатів фракції “Слуга народу” у ключових для нього голосуваннях. Це значно менше, ніж він би хотів та ніж він показував, що ніби має.
Про це у прямому ефірі 24 каналу розповів голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
Він пояснив, що у парламенті Ігор Коломойський втрачає свої позиції. Навіть депутати Авакова, які не голосували в першому читанні за “антиколомойський” закон, цього разу підтримали зміни в регламенті.
Частина депутатів, на яких покладався Коломойський, зрадили його. Або зрадив Аваков – хай вдвох між собою розбираються. Але перемога в парламенті – це ще не кінцева перемога, – заявив Віталій Шабунін.
Голова Центру протидії корупції зазначив, що є два великі поля для Коломойського. Перше – це парламент, де схоже Коломойський програє. Та друге – поле українських суддів. І там в Коломойського все дуже добре.
“У Верховному суді на днях буде критично важливе рішення по приватизації “Приватбанку”. Яке в разі його прийняття на користь Коломойського, як було в перших двох інстанціях, дуже серйозно наблизить його до повернення банку”, – додав Шабунін.
Що відомо про “антиколомойський” законопроєкт
30 березня Рада підтримала у першому читанні так званий “антиколомойський” законопроєкт №2571-д щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності. Схвалення такого закону вимагають в МВФ для надання Україні фінансової допомоги.
Законопроєкт передбачає, що власники та ексвласники банку, інтереси яких було порушено через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише у грошовій формі. Тобто збанкрутілі банки не повертатимуть їхнім колишнім і чинним власникам – як-от “Приватбанк” – Ігору Коломойському.
При цьому, навіть якщо суд визнає незаконним рішення про виведення банку з ринку, це не може бути підставою для скасування такого рішення чи повернення банку ексвласнику.
До законопроєкту до другого читання уже подали понад 16 тисяч правок. Більшість авторів правок – нардепи від “Слуги народу”.
До розгляду усіх правок законопроєкт не може розглядатися у другому читанні, а отже і не може бути схваленим парламентом в цілому.