Перед голосуванням у парламенті за банківський закон, відомий також як «антиколомойський», десятки депутатів від «Слуги Народу» отримали СМС-повідомлення з погрозами.
Про це hromadske розповів один з депутатів владної фракції, а також підтвердила низка парламентарів, які отримали такі ж СМС.
У тексті йдеться:
«Привіт, Слуга народу. Хочу дати тобі пораду. Я тобі не раджу голосувати за закон, який забороняє повернення банків. Якщо в тебе є трохи мізків, то ти вже розумієш, що Зеленський клоун, і його ніхто не боїться вже. Влади немає.
А якщо ти проголосуєш за цей закон, ти станеш на все життя ворогом Коломойського. Влада змінюються, а Коломойський буде завжди, запам’ятайте це. Вас буде Коломойський наздоганяти все життя. Він Вам життя не дасть. Зеленський пару років і піде, а Вам жити в цій країні».
Співрозмовник hromadske зазначив, що такі повідомленні отримали близько 100 депутатів фракції «Слуга Народу». Звертатись в поліцію депутат не став.
«Та це смішне було, а поліція і так перевантажена, так само, як і інші правоохоронні органи», — сказав парламентар.
Нагадаємо, «антиколомойський» закон Рада ухвалила в першому читанні 30 березня. Одне з головних завдань документу — унеможливити повернення ПриватБанку колишнім власникам — Коломойському та його бізнес-партнеру Геннадію Боголюбову.
Закон про банки та відкриття ринку землі — умови Міжнародного валютного фонду для нової програми допомоги Україні.
Закон про ринок землі Рада остаточно ухвалила під час засідання в ніч на 31 березня. За це рішення проголосували 259 депутатів.
Законопроєкт ухвалили в оновленій, «компромісній» редакції. Вона передбачає, що ринок має запрацювати з 1 липня 2021 року після чого ще два роки тільки фізичні особи зможуть купувати землю, і не більше 100 гектарів.
Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року. При цьому, у своїй власності компанії зможуть концентрувати до 10 тисяч гектарів.
Цей закон надає власникам сільськогосподарської землі право на продаж своїх ділянок, а також купувати землю. Раніше люди могли передавати землю лише шляхом довгострокових договорів оренди, які часом укладалися на десятки років.
Мораторій на продаж землі діяв в Україні з 2001 року. Спершу його продовжили до 2005 року — до того часу в Україні мали розробити закон про обіг сільськогосподарських земель та запровадити ринок. Однак цього не сталося, тому мораторій продовжували щороку на 1 рік. Востаннє мораторій на продаж землі продовжили до кінця 2019 року, однак ринок землі не запрацює доти, доки не буде ухвалено закону про обіг землі.
Право на купівлю та продаж сільськогосподарської землі дозволяє повноцінне володіння земельними паями та відкриває можливості для використання землі у якості застави для кредиту.