В ефірі українського каналу військовий експерт Михайло Притула висловив думку, що українському командуванню слід готуватись до можливого нового контрнаступу в 2024 році. З огляду на послаблення позицій РФ на фронті в Україні, відкривається можливість для успішних наступальних дій.
«Ймовірно, нам вдасться краще підготувати контрнаступ на 2024 рік. Адже ми зможемо кількісні показники перевести в якісні. Україна до цього часу ще б отримала всю ту зброю й техніку, яку нам обіцяли наші союзники.Також зараз велика кількість наших військовослужбовців проходять підготовку й посилено вивчають іноземну техніку. Варто відзначити й те, що Європа не була готова до великої війни. Зараз ситуація змінилась. Те ж саме стосується й США. Консолідація сил сьогодні набагато серйозніша, ніж була», — пояснив Притула.
Експерт підкреслив, що якщо позиції Росії на фронті в Україні послабляться, це відкриє можливості для успішних наступальних дій.
«Росіяни, як втрачають техніку й особовий склад, так і будуть втрачати. За наступні 6 місяців РФ втратить багато техніки й людей. Відповідно, проблеми в них будуть збільшуватись. Тому Росія послабшає, а в нас є час посилити свої ресурси для наступальних дій. Зараз важко прогнозувати, втім час підготовки для успішного контрнаступу вже у 2024 році в нас точно є», — зауважив він.
Додамо, журналісти одного з видань зазначають, що Україна, ймовірно, збирає ресурси для нового контрнаступу у 2024 році. Зокрема зауважують, що багато броньованої техніки, яку обіцяли надати партнери українському війську, ще не була використана. Частина техніки взагалі не доїхала. Мова йде й про танки Leopard 1.
«Німеччина та союзники обіцяли надати 200 танків старішої версії. Україна отримала лише 30 одиниць», – пишуть у Welt.
Видання заявляє, що Україна має великі плани. Про це свідчить і список озброєння, який українське керівництво передало США. На думку німецького експерта з безпеки та політичного радника Ніко Ланге, ЗСУ намагаються перейти до мобільної війни, яка так і не реалізувалася під час літнього контрнаступу.
Welt додав, що Залужний погодився на літній контрнаступ лише з політичних міркувань. За даними видання, головнокомандувач не бачив шансів на успіх без достатньої кількості авіаційної підтримки. Тому наступ з використанням техніки він замінив на штурми малими піхотними групами.
«Україна, ймовірно, збирає ресурси для нового контрнаступу наступного року», – заявив Ланге.
Водночас, українське та американське військове командування шукають нову стратегію ведення війни з росією, яку ЗСУ змогли б реалізувати на початку наступного року.
Відомо, що США наполягають на консервативній стратегії, спрямованій на утримання територій, оборону та нарощування запасів та сил протягом року. Україна ж, за словами джерел, хоче перейти в атаку – або на землі, або за допомогою дальніх ударів.
У США вважають, що Україні краще дотримуватися стратегії «тримати та будувати»: зосередити увагу на утриманні території та нарощуванні її здатності виробляти зброю протягом 2024 року – такий підхід підвищить самодостатність України та дасть змогу відбити будь-який новий російський наступ.
Мета полягатиме у створенні достатньо реальної загрози, щоб росія могла розглянути можливість участі у «змістовних переговорах» наприкінці наступного року чи в 2025-му.