У селище Опитне біля Авдіївки (Донецька область) зайшли Сили оборони України, але поки складно казати про якийсь контроль, бо ворог безуспішно намагається відбити втрачені позиції.
Про це в ефірі Радіо Свобода повідомив голова Авдіївської міської військової адміністрації Віталій Барабаш.
При цьому нагадав, що Опитне входить до складу Авдіївської територіальної громади, воно було окуповане близько року тому.
«Наразі невідомо, що відбувається в самому селищі. Є в нас інформація, що там ще є цивільні люди, мирне населення. Орієнтовно має бути ще п’ять-шість людей, які залишаються там. Дуже обережно треба говорити про успіхи на такому напрямку. Дійсно, наші зайшли. Але ж поки що складно казати про якийсь контроль. Бої ведуться. Ворог намагається відбити втрачені позиції, але поки жодного успіху не має», — сказав Барабаш.
Він розповів, що ворог постійно там посилює свою присутність — дуже багато в них резервів в Донецьку і навколо міста, багато техніки, особового складу.
Барабаш розповів, що селище Опитне розбито вщент. «Воно було розбите ще з 2014 року. До початку повномасштабної війни ми намагалися його відновити, дахи ремонтували. На початок повномасштабної війни 44 людини залишалося в Опитному», – сказав він.
Барабаш зазначив, що від крайніх вулиць Опитного до злітної смуги Донецького аеропорту трохи більше кілометра. Він сказав, що ворог серйозно окопався біля Донецька, який від Опитного розташований на відстані 5 кілометрів.
Зазначимо, селище лежить за 2–3 кілометри від Донецького аеропорту. Повне звільнення населеного пункту відкриє шлях до цього важливого об’єкта.
Хоча Опитне окупували лише 11 листопада 2022 року, воно потрапило до зони бойових дій ще в серпні 2014-го. До початку війни селище вважали елітною околицею Донецька з населенням понад 855 осіб. Станом на серпень 2019 року там лишилось 38 людей.
Українські військові у Донецькій області продовжують витісняти російських окупантів із займаних позицій. Про це розповів військовий, експерт Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець.
«ЗСУ, ймовірно, поки зняли з порядку денного гіпотетичний прорив російських військ на південному фасі Авдіївського виступу за напрямом Досвідчене — «9-й квартал» і Водяне — Північне. Підрозділи 1439-го мсп ТрВ противника, навіть підтримані 13-м окремим штурмовим батальйоном «Сомалі» були змушені відійти до околиці села. З місцевості, розташованої на північ від села, захоплення якого їм коштувало, свого часу, досить дорого. За певною інформацією, навіть довелось залишили північну частину села.», — пояснив військовий експерт.
Щодо Бахмутського напрямку, то схоже тут, російське командування все ніяк не може визначитися на рахунок того — яка саме ділянка для нього найбільш небезпечна.
Або напрямок Андріївка — Відрадне, або район Кліщіївки, — пише Констянтин Машовець.
«І там, і там ситуація явно не є сприятливою для противника. Спроба контратакувати на північний захід від с.Кліщіївки у напрямку батальйонного району оборони, зайнятого ЗСУ під час їхнього наступу, і провалилася силами 102-го мсп, «ахматівців», за підтримки 83-ї окремої десантно-штурмової бригади, очевидно, призвела до того що 83-й відшбр довелося відійти за залізницю, а 102-й мсп, противнику довелося посилювати додатково.», — розповів військовий.
У свою чергу, в районі с.Андріївка, противник хоч і утримує саме селище, проте очевидно, що передові підрозділи ЗСУ вийшли до залізниці на північ і на південь від нього.
«Більше того, у смузі оборони 11-й відшбр противника передові підрозділи ЗСУ, зважаючи на все, досить активно рухаються вздовж залізниці у напрямку Зеленопілля та Курдюмівки, до західної околиці якої вони вийшли ще раніше. Таким чином, повністю звертають оборону противника до залізниці на відрізку між Андріївкою та Курдюмівкою у смузі оборони його 72-й омсбр.», — зауважив експерт.
Щоб виправити положення південніше м.Бахмут, командування противника в цьому напрямку має в своєму розпорядженні:
4-й омсбр (не всієї, приблизно 1.5-2 батальйони)
217-м парашутно-десантним полком
і окремими підрозділами 80-го танкового полку (тп)
Решта його резервів на цьому напрямі, вже втягнуті в бої.
Очевидно, що якщо український наступ на південь від м.Бахмут триватиме в тому ж ключі і з тим самим темпом, командувачу 8-ї загальновійськової армії (ОВА) противнику доведеться дуже «сильно подумати» над питанням «вишукуванням додаткових резервів».
«Причому йому це доведеться робити досить швидко, адже якщо ВСУ прорвуться з боку Кліщіївки до околиці м.Бахмут (а там дуже близько), або «вузол оборони» Курдюмівка — Зеленопілля впаде, йому доведеться думати зовсім про інші речі.», — підсумував Костянтин Машовець.