Військово-політичний оглядач групи Інформаційний спротив Олександр Коваленко пояснив, чому не бачить причин критикувати темпи звільнення півдня України.
Коваленко наголосив, що, зокрема, в Запорізькій області дуже складні території, які необхідно звільняти, зокрема, через мінно-фугасні загородження та сили й засоби окупантів, які вони туди стягнули.
Військовий аналітик також порівняв нинішній процес звільнення півдня України зі звільненням правобережжя Херсонщини.
«Багато хто чомусь критикує темпи звільнення Запорізької області, хоча я не бачу жодного якогось приводу, щоб це робити. Бо давайте згадаємо, як звільнялася правобережна Херсонщина, коли розпочалися саме контрнаступальні дії повноцінно Сил оборони України. Вони розпочалися в травні 2022 року. Коли було звільнено Херсон? Знову ж таки, це був листопад. Отже майже шість місяців відбувався процес звільнення правобережної Херсонщини. Так само треба розуміти, що ті події, які зараз відбуваються в Запорізькій області, вони мають такі самі масштаби», — сказав він.
Кваленко зауважив, що основні локації на півдні, де зараз просуваються ЗСУ — це «П’ятихатки, напрямок Оріхово-Роботине, також Мокрі Яли, напрямок Старомлинівки».
«Крок за кроком зараз ми вирівнюємо фланги. Зараз ми охоплюємо нові території, звільняємо нові території, охоплюємо населені пункти, з яких росіяни повинні будуть тільки тікати. Найголовніше те, що зараз не використовується тактика лобового штурму населених пунктів. Отже, використовуються зовсім інші тактичні рішення. І вони призводять, по-перше, до зменшення втрат серед особового складу. По-друге, вони дозволяють не так швидко, але ефективніше використовувати ресурс підрозділів з обмеженим функціоналом. Це дуже важливо, тому що на сьогодні ми ще не розпочали використовувати основні наші ударні угруповання. Підрозділи обмеженого функціоналу продовжують виконувати основну роль у Запорізькій області», — пояснив військовий оглядач.
Додамо, військово-політичний оглядач Олександр Коваленко зазначив, що зараз багато хто задається питанням, що там по Лимано-Куп’янській осі, або як багато хто просто говорить “Сватове”.
“Останньою квінтесенцією абсурдизму став черговий кульбіт від діп-стейту, який спочатку цілий шматок в районі сіл Надія-Сергіївка-Твердохлібово-Новоєгорівка відніс до окупованих територій, а потім різко перефарбував у сіру зону”, – написав він.
За його словами, інтенсифікація окупантів на цій ділянці не є сюрпризом.
“Ще 12 лютого я намагався пояснити, що наступальні дії РОВ по Лимансько-Куп’янській осі матимуть для них же проблеми. І, наступні місяці нічого не змінилося. Росіяни зараз у вищезгаданому трикутнику застосовують ті сили, які в першій лінії в наступі не зовсім доречні і взагалі, почнемо навіть не з цього”, – повідомив експерт.
Коваленко стверджує, що “наступ” окупантів почався не як годиться, з розвідки боїв, а відразу з використанням основним ударних груп, кістяком яких були танкові підрозділи, зокрема 12-й і 13-й ТП 4 тд.
“Командування РОВ застосувало відразу свої основні сили, щоб продавити оборону СОУ, що формувалася місяцями і показати результат швидкого просування. При цьому, даний прорив був обумовлений і тим, що на поступальні і рівномірні штурми ліній оборони СОУ у РОВ немає ресурсу. Але, продавлювання української оборони для окупантів завершилося тим, що на допомогу танковим полкам стали виводити мотострілків 752-го полку. Тобто, для прориву оборони СОУ не вистачило основного ударного потенціалу і в хід пішли супутні, що залишилися”, – додав він.
Коваленко розповів, що тут потенціал у РФ по комплектації і боєздатності кращий у всій зоні бойових дій, але недостатній для масштабного наступу.
“Протягом останніх тижнів, РОВ активізувавши весь свій потенціал, так і не змогли здійснити просування по всій лінії фронту, а лише інтенсифікували атаки по вузьких напрямках, окремих локаціях, з вельми посереднім результатом, при залученні головних сил. Коли рухається така маса сил і засобів, то вона рухається за інерцією, але чи здатна тримати за рахунок інерції темп? Ні. І починає відкочуватися. Це не означає, що руху у РОВ немає, це означає, що вони розгорнули наступ не заради наступу, а території які їм вдасться захопити, утримати вони не зможуть через бездарно витрачається ресурсу”, – написав аналітик.