У Нью-Йорку пацієнти з коронавірусів, яких рятували в реанімації з допомогою апарату штучної вентиляції легенів, вмирали в 88% випадків.
Як свідчать результати досліджень американських вчених, які опубліковані в журналі JAMA, вчені детально вивчили історії хвороб 5,7 тис. Осіб у віці близько 63 років і переважно чоловіків.
Із загального числа досліджуваних пацієнтів на ШВЛ померло 88,1% тобто 282 людини. Як відзначають вчені, найбільш високий відсоток смертності спостерігався серед пацієнтів старше 65 років, з них померли 97%. Більшість з них страждали від хронічних захворювань. Найбільш часто зустрічалися гіпертонія, ожиріння і цукровий діабет.
Пацієнти, здатні без ШВЛ впорається з ускладненнями коронавируса, вмирають набагато рідше: 19,8 відсотка (старше 65 років) і 26,6 відсотка (від 18 до 65 років).
Дослідники підкреслюють, що апарати ШВЛ можуть бути марні для лікування пневмонії при тяжкому перебігу коронавірусної інфекції, оскільки рівень гемоглобіну у таких пацієнтів суттєво знижений.